Bicí nástroje patří mezi nejstarší hudební nástroje vůbec. Promlouvají k nám tisíce let starým hlasem, který v nás probouzí ty nejhlouběji uložené vzpomínky nás a našich předků…

Hlavní stranaBicí nástroje

Bicí nástroje

Mika Ronos

Bicí nástroje patří mezi nejstarší hudební nástroje vůbec. Promlouvají k nám tisíce let starým hlasem, který v nás probouzí ty nejhlouběji uložené vzpomínky nás a našich předků. Rytmus nás provází po celý život. Vnímáme jej již v prenatálním stadiu vývoje v podobě tlukotu matčina srdce. Rytmus je základním prvkem fenoménu zvaného hudba. Je i jakousi vstupní branou k poznání zákonitostí a krásy tohoto umění.

Tato sekce webu je zaměřena na výuku hry na bicí nástroje. Najdete zde všechny potřebné informace k tomu, abyste mohli začít chodit na individuální soukromé lekce nebo zdokonalovat své schopnosti pomocí materiálů ke cvičení, pokud jste již mým žákem.

Přihláška na soukromé lekce

Zde najdete online formulář, pomocí kterého mi můžete poslat zprávu, že máte zájem o hru na bicí nebo osobní konzultaci. Termín schůzky již domluvíme telefonicky nebo e-mailem.

Informace pro zájemce

Na této stránce najdete informace o tom, jak probíhá samotná výuka, komu je určena a co si přinést na první hodinu.

Informace pro žáky

Zde mají žáci možnost nahlédnout do aktuálního rozvrhu a získat představu o volných termínech, kdy by bylo možné na výuku chodit. Rozvrh nelze považovat za závazný a pevně daný – vše je potřeba předem dohodnout individuálně.

Materiály ke cvičení

Pro žáky uveřejňuji vybrané notové osnovy, které jsou k dispozici jak ve formátu PDF, tak i v MP3. Žák si tak může ověřit, že správě porozuměl notovému zápisu. Nahrávky pořizuji prostřednictvím elektronických bicích.

Vybavení

Zde se můžete podívat na nástroje, které používám k výuce.