Bicí nástroje patří mezi nejstarší hudební nástroje vůbec. Promlouvají k nám tisíce let starým hlasem, který v nás probouzí ty nejhlouběji uložené vzpomínky nás a našich předků…

Hlavní stranaO mněBiografie

Biografie

Michal Bečka

Mika Ronos, vlastním jménem Michal Bečka, se narodil v muzikantské rodině v Chrudimi. Na bicí začal hrát od 6 let v Základní umělecké škole v Pardubicích u pana Františka Jančury. V 11 letech byl osloven, aby nastoupil do pardubického Jazzového orchestru ZUŠ, pod vedením ředitele školy Zdeňka Seidla. Současně s jazzovým orchestrem přišla i rock-metalová kapela Cigarette Princess a další začátečnické kapely jako např. All Reagreats a jiné.

V roce 2010 nastoupil do kapely Leony Šenkové. V roce 2011 vyhrál soutěž Roland V-Drum contest 2011. Od roku 2012 je členem kapely Marcely Holanové. Věnuje se dalším bubenickým projektům a kapelám a dává soukromé lekce na bicí soupravu a percuse.

V součastné době účinkuje s: Mladým Týnišťským Bigbandem, Factorial! Orchestra Holice, Plesovou kapelou Chorus Jaromíra Bečky, Projectem Two Drummers, DJ Honzou Mayerem, Marcelou Holanovou. Pracoval též jako bicí specialista ve firmě Roland Cz.

V roce 2013 se přihlásil do soutěže Česko Slovensko má Talent a oslovil 16-násobnou slavici Lucií Bílou, která si jej vzala na své Černobílé Turné 2013 jako hosta na 11 koncertů.