Bicí nástroje patří mezi nejstarší hudební nástroje vůbec. Promlouvají k nám tisíce let starým hlasem, který v nás probouzí ty nejhlouběji uložené vzpomínky nás a našich předků…

Hlavní stranaO mněOcenění a reference

Ocenění a reference

Itálie

Mika Ronos se podíval do Itálie a odehrál s popovou hvězdou 35 velkých koncertů po celé Itálii. Celý sestřih z koncertu najdete zde: https://www.youtube.com/watch?v=0VD9xp4o_xY a sólo zde: https://www.youtube.com/watch?v=SCcBkzHzf2I

Big Drum Bonanza 2014

Mika Ronos se umístil na 1. místě ve třetím ročníku soutěže Thomas Lang's Big Drum Bonanza – theme-song play-along (www.bigdrumbonanza.com). Vyhrál tak pobyt v BDB drum campu v Californii, kde se setkal s bubeníky, jako je Thomas Lang, Chris Coleman, Matt Garstka, Aquiles Priester, Gergo Borlai a Derek Roddy.

Zde je soutěžní video.

Big Drum Bonanza 2014

Show Česko Slovensko má talent

Mika Ronos se objevil v televizní soutěži Česko Slovensko má talent a probojoval se do semifinále.

Michal Bečka ČS má talent

Zdroj: cstalent.eu

Video z vystoupení

S tím souvisí i účast na Černobílém turné s Lucií Bílou. Zde jsou ukázky:

Roland V-Drums Contest

  • 20.10.2011: Klub Matrix v Praze – 1. místo

Článek s výsledky. Video z vystoupení.

Michal Bečka Roland V-Drums Contest

Zdroj: www.rolandee.cz

Šance pro talent – Hradec Králové

  • 9.8.2011: Hra na bicí – 1. místo

Video z vystoupení.

Soutěže Základních uměleckých škol

  • 9.2.2006: Okresní kolo v kategorii IV. hry na bicí nástroje – 1. místo
  • 7.3.2006: Krajské kolo v kategorii IV. hry na bicí nástroje – 1. místo
  • 9.4.2006: Ústřední kolo národní soutěže v kagorii IV. hry na bicí nástroje – 3. místo

Oskenované diplomy.

Reference od žáků

Zde přikládám některé ohlasy žáků na moje hodiny...

Proč Mika Ronos? Předně je třeba říci, že Michal je člověkem, který vyvrací staré, známé: „Kdo neumí, učí.“ On sám je výborný a velmi aktivně fungující bubeník a kromě toho skvělý učitel. V tomto oboru má hromadu znalostí od spousty našich i zahraničních bubeníků a dokáže je srozumitelně předat. Jeho přístup ke každému žákovi je individuální. Velkou výhodou pro mě je možnost plánování každé hodiny zvlášť a to i na víkendy. Michal vymýšlí cvičení, která nejen že zlepší techniku, ale jsou také zábavná a především využitelná v praxi. Naučit se dobře bubnovat je bezesporu dřina a běh na dlouhou trať, značka Mika Ronos by však mohla mít v podtitulu slogan „bubeníkem snadno a rychle“.

– Václav Beránek

K tomu abych začal chodit na bicí k učiteli mě přivedlo to, že jsem začal cítit, že to jak to dělám, je opravdu špatně a začal jsem se považovat za nejslabší článek kapely… Pak už jen stačilo sehnat trochu odvahy a vyrazit za Mikem. Hned při první konzultaci mě bylo uplně jasný, že ON je přesně ten koho hledám! Nejen, že mě učí techniky a různé postupy, ale hlavně mi pomáhá jeho psychická podpora, která dělá divy, a to i s takovým polenem jako jsem já. Chodím k němu cca dva měsíce, ale musím říct, že jsem se za tu dobu naučil víc než za posledních pár let jako samouk slabouk. Hodiny u Mika mi dávají opravdu hodně a můžu jen a jen doporučit.

– David Dušek

Rozhodnutí začít se zdokonalovat na bicí právě u Michala bylo asi nejlepší, co jsem pro sebe mohl udělat. Výborný lektor s profesionálním přístupem. Pro mě zatím nejlépe investované peníze. Mohu jen doporučit.

– Jan Karpíšek

Po nějakém čase jsem se rozhodl na sobě začít zase trochu systematicky pracovat a najít si učitele. Přes kamaráda jsem se dostal k Mikovi a domluvil si konzultaci. Už první dojmy byly fajn, takže jsem se rozhodl pro spolupráci a nemůžu si ji vynachválit. Mika je výbornej bubeník a dobrej pedagog, kterej se snaží člověku předat co nejvíc a má jasno v tom, jak toho docílit. Přes pohodovej a kamarádskej přístup, umí být i dostatečně přísnej a člověka motivovat, což je taky potřeba. Hodiny jsou komplexní, není to jen o technice a přehrávání cvičení, ale i o improvizaci a hraní s muzikou, což je super. I když vím, že mám před sebou ještě spoustu tvrdé práce, cítím, že se teď na své cestě pohybuju kupředu mnohem rychleji a efektivněji.

– Pavel

Rád bych napsal několik postřehů z téměř roční docházky k Mikovi. Hraju na bicí už dlouho. Dostal jsem se k tomu jako slepý k houslím, protože můj prapůvodní nástroj byla baskytara.

Do chvíle, kdy jsem poprvé prišel k Mikovi do zkušebny, jsem si myslel, ze umím hrat. Ješte více okořeněné to bylo tím, že Mika hrál v kapele All Regrets přede mnou.

O Mikovi putovaly po Chrudimi různé zvěsti, ale všechny se shodly na jednom – Mika je výborný bubeník. Od počátku mi bylo do breku, ale jeho trpělivost nikdy nepřetekla. Naopak mi vzdy pomohl s notně pošramoceným sebevědomím, když mi něco dlouho nešlo.

Výuka probíha způsobem, který bych označil jako pestrý a multifunkční. Velmi důležitou součástí je strečink, rozehrávky, sezeni za soupravou a držení paliček.Mika umí doporučit i vhodné paličky, jedna z lekcí probíhala téměř z poloviny výběrem vhodných paliček pro mojí hru v rock-metalovych kapelach. Do doby, než jsem začal pravidelně docházet na lekce, byly pro mě modlou dřívka Balbex Jazz model – dlouhé a tenké paličky.

Po několika lekcích hraju s modely Pellwood Rock Short Mika Ronos Signature a Pellwood Rock Classics Medium. Zdánlivě banální věc je velmi důležitou (a jednou z nejdůležitějších Mikových rad vůbec), protože můj úder se oproti nedavné minulosti znásobil při vyložení téměř poloviční energie. Odehraju dost vystoupení a kupodivu ani dvouhodinovy koncert s Kabát Tribute a nebo s All Regrets mi nedělá větší problém.

Co se týče výuky samotné, mohu téměř odborně posoudit přístup Miky jako učitele (učitelství pro střední školy je můj původní obor) . Výuka je zaměřena na praktická cvičení, člověka tápajícího v notách okolnosti donutí se noty naučit. Cvičení (kupříkladu akcentu a nebo koordinaci) která vypadají otravně v učebnici a na leckterých ZUŠ opravdu otravná jsou, umí Mika vysvětlit na praktickém příkladu, kde a jak toto cvičeni využít.

Dokáže poskládat ze zdánlivých banalit velmi příjemný a zajímavý pattern, takže pokud člověk vnímá, co mu říká, začne ho to bavit.

Mika má ke každému individuální přístup. Jako učitel je vyžadující, po pravdě řečeno se ani nedivim, protože dává všanc svoje jméno, které se snaží vytvořit a zviditelnit – na to jistě má předpoklady velmi dobré.

Musím podotknout, že Mika Ronos nenutí nikoho chodit na lekce, avšak součástí výuky je zkouška, shrnutí dosud probraného. Jsou déna jasné pravidla, nikdo se tudíž nemůže vymlouvat, že o něčem nevěděl. Jsou to soukromé lekce, neni to povinné, nikdo nikoho nenutí. Celá věc je postavena na tom, ze chtít musí pšedevsim student. Pokud nechce, nemá smysl na lekce docházet, už jen z důvodu, že je to mrháni časem obou stran a také vyhozené peníze. Ano, lekce jsou placené, cena je záležitostí Miky a mně nepřísluší ji zveřejňovat, pokud bude Mika chtít, rád ji sdělí. Jen podotknu, že pro mně je přijatelná a odpovídající kvalitě výuky.

Nakonec bych rád shrnul, co mi Mikova výuka přinesla. Jednoznačně posun při sezení za soupravou a držení paliček. Zjistil jsem, že při dlouhém koncertě nemusí nutně bolet záda. Dále jsem získal větší sebevědomí, protože i když je mi 35, občas jsem zaznamenal jistou dávku nejistoty při hraní. Tento pocit zmizel. Dále jsem se naučil alespoň základní notový zápis. Díky Mikovi mám širší náhled na bubny. Konečně mi přijde, že hraju. Bicí nejsou mlácení, je to především nástroj. Docházka na lekce mně donutila pravidelné cvičit, bez cvičení nelze hrát dobře. Hlavně jsem však našel kamaráda, se kterým už nyní neřešíme jen bicí, ale taky normální lidské záležitosti, což je hodně důležité pro další spolupráci.
Díky pane

– Míra

K tomu abych začal chodit na bicí k učiteli mě přivedlo to, že jsem začal cítit, že to jak to dělám, je opravdu špatně a začal jsem se považovat za nejslabší článek kapely… Pak už jen stačilo sehnat trochu odvahy a vyrazit za Mikem. Hned při první konzultaci mě bylo uplně jasný, že ON je přesně ten koho hledám! Nejen, že mě učí techniky a různé postupy, ale hlavně mi pomáhá jeho psychická podpora, která dělá divy, a to i s takovým polenem jako jsem já. Chodím k němu cca dva měsíce, ale musím říct, že jsem se za tu dobu naučil víc než za posledních pár let jako samouk slabouk. Hodiny u Mika mi dávají opravdu hodně a můžu jen a jen doporučit.

– David Dušek

Je to už asi půl roku, co jsme se rozhodli se synkem, že začne hrát na bicí. Do Rabštejnské Lhoty to máme kousek (cca 3 km). Michala jsme už trochu znali, takže po rychlé domluvě jsme dorazili na první zkoušku. S trochu obav, nervozity, ale i s trochou vzrušení a chuti vyzkoušet něco, co se nám líbí, jsme poprvé sedli za bicí značky SONOR. První hodina – a věděli jsme, že jsme na správném místě, kde se můžeme naučit hrát. Začali jsme chodit pravidelně a zjistili jsme, že by bylo dobré pořídit si bicí soupravu domů. Michal nám s chutí pomohl vybrat a sestavit takovou soupravu, aby synkovi vyhovovala a zároveň se mu líbila. Od té doby jsme už pokročili, hodiny jsou zábavné, žádná nuda nebo tak něco. Jasně, musíme se naučit i něco, co člověka otravuje, ale bez toho to prostě nejde. Synek chodí z bicích spokojený, baví ho to a cena je luxusní, vezmeme–li v úvahu všechny ty věci kolem, jako například opotřebení bicích, čas, energie a v neposlední ředě také schopnosti a výborné dovednosti Michala.

Je to prostě zábava se vším všudy. Je možné se domluvit i na programu v hodinách, samozřejmě v určených mezích tak, aby to vyhovovalo jak synkovi, tak i Michalovi. A negativa? Zatím jsme na žádné nenarazili.

Vřele všem nadšeným lidem do muziky doporučujeme!

– Spokojený tatík

Na bicí k Michalovi chodím už 2 roky na 2 hodiny týdně. Hodně mě to baví. Je to sice makačka, ale pro mě je to úžasný relax. Michal je výborný učitel. Je s ním sranda, ale dokáže být i přísný. Hodiny jsou zábavné a vždy se naučím i něco nového. Michal mi předává svoje zkušenosti a učí mě i breaky, které sám používá. Doporučuji ho každému kdo se chce naučit hrát na bicí.

– Martina

Tyto lekce na bicí mohu jen doporučit. Nejvíce oceňuji osobní přístup a možnost dohodnutí termínů. Hodiny obsahují navíc velmi zábavný program – cvičení s nahrávkou, hraní ve dvojici atd. Zároveň se to neobejde bez dřiny a pečlivé přípravy na každou lekci – Michalovi jde o to, aby se jeho žáci skutečně zlepšovali a dává to patřičně najevo

– Pepa

Všem doporučuji konzultace pro hru na bicí nástroje s Mika Ronosem. Pokud vážně chcete, tak se naučíte správnou techniku hry, jakýkoliv hudební styl hry na bicí, práci s energií a emocemi při hraní i jak zaujmout ucho a oko diváka.

– Jirka, NoFences (http://bandzone.cz/nofences)